Dekoratif Panel Özellikleri ve Tercih Sebepleri

Blog kategorisindeki bu yazı 26 Mayıs 2014 tarihinde tarafından yazılmış ve 1 yorum var.

 

dekoratif-panel-yatak-odası-uygulama

Dekoratif Panel Çeşitleri

Dekoratif duvar kaplama panelleri, farklı türlerde karşımıza çıkmaktadır. Bunlardan dört adet dekoratif panel popüler olarak tercih edilmektedir. En çok tercih edilen dekoratif panel modelleri: ahşap desenli duvar kaplama panelleri, taş desenli duvar kaplama panelleri, tuğla desenli duvar kaplama paneli ve tavan uygulamaları için tasarlanan duvar kaplama panelleridir.

dekoratif-panel-duvar-kaplama

Dekoratif Panel Ürünlerinin Tercih Edilme Sebepleri

Dekoratif panellerin tercih edilmesinin başlıca sebebi, duvar kağıtları veya benzer ürünlerden daha görsel ve daha gerçekçi olmasıdır.

Farklı ölçü ve dokularda üretilebilir olması yine aynı şekilde dekoratif panellerin tercih edilmesinin başlıca sebepleridir.

Dekoratif paneli uyguladığınız alana, yapımında kullanılan malzemeler sayesinde  ısı ve ses yalıtımı yapılmış olur, ekstra ısı ve ses yalıtımı yapmanıza ve ekstra bütçe ayırmanıza gerek yoktur.

Malzemenin türünden dolayı dekoratif paneli uyguladığınız alan kışın sıcak olur ve yazın serin olur.

Dekoratif paneli uygularken ekstra materyallere ihtiyacınız yoktur. Boyalı veya boya bulunmayan bütün yüzeylere kolaylıkla uygulanabilir. Dekoratif panel kullanımının en avantajlı tarafı, bir ustaya ihtiyacınızın olmaması. Dekoratif panel uygularken yapmanız gereken dekoratif panel ürünlerini almak ve kullanım kılavuzunu okuyarak uygulamak.

dekoratif-panel-ic-cephe-uygulama

Dekoratif panel hakkında daha fazla detay vermek gerekirse;

Bir çok zaman dekoratif duvar panelleri, duvar kağıtları ile karşılaştırılır. Aslında detaylı olarak incelediğimiz zaman duvar kağıtlarından çok daha avantajlı ve görsel olarak çok daha fazla görselliğe sahip olduğu bir gerçektir. Dekoratif duvar panelleri, duvar kağıtları gibi kalkmaz, çabuk yıpranmaz veya çabucak yırtılmaz. Daha kaliteli bir görünüm sağlayarak uyguladığınız yerin değerini arttırır.  Dekoratif panel hemen kirlenmez, kirlenmesi durumunda da kolaylıkla temizlenebilir. Dekoratif panelin darbe emici özelliği sayesinde kolay kolay kırılmaz ezilmez. Fakat herhangi bir sorun yaşanması durumunda, kırılma veya ezilme gibi, aynı ölçülerde aynı model ürün temin edilerek kolayca değiştirilebilir. Dekoratif panel, zehirli gazlar içermediğinden dolayı sağlıklıdır, bakteri üretmez veya kolayca alev almaz.

dekoratif-dis-cephe-uygulama

Sonuç olarak:

İç veya dış yüzeye uygulayabileceğiniz bir yapıya sahip olan dekoratif panel türleri genel olarak yazımızda anlattığımız gibidir. Konu hakkında sorularınızı bize ulaştırabilirsiniz. Ücretsiz bir şekilde dekoratif duvar panelleri hakkında sizi bilgilendirebiliriz.

 

Önceki Konular:

Taş Duvar Kaplama Paneli ve Dekorasyon Önerileri

Dekoratif Duvar Kaplama Paneli ile Daha Şık Bir Ortam

Tuğla Duvar Kaplama Paneli Hakkında Bilmediklerimiz

 

 

Önerdiğimiz Ürünler