Duvar Kaplama Panelleri Kullanım Alanları ve Getirdiği Faydalar

Blog kategorisindeki bu yazı 31 Mayıs 2014 tarihinde tarafından yazılmış ve henüz yorum yapılmamış.

​Duvar panelleri rahat ve konforun adresi

Çoğu insan, duvar panelleri hoş durmayan duvarı kapamak için üretilmiş bir eşyadır, der. Belki geçmişte doğru olabilir ama günümüzde duvar panelleri o kadar çok çeşitte üretiliyor ki, renkleri, şekilleri ve kaliteleri farklı oluyor.  Duvar kaplama panelleri sayesinde mekanınızı hızlı bir değişim ile yenilerken, daha az masraf yapıyor, daha az emek ve zaman harcıyorsunuz. Diğer aparatlar ile kıyasladığınız zaman duvar panelleri çok daha ucuza geliyor.
Bir duvar paneli satın alırken, ses ve ısı izolasyonuna sahip olduğunu göz önünde bulundurmalısınız. Bu paneller yeterince hızlı ve kolay monte edilebiliniyor.

Hangi duvar panelini satın almalıyım?

Sorunuzun cevabı paneli uygulayacağınız alanın türünde yatıyor. Ülkemizde plastik ve doğal paneller kullanılmaktadır.
Bu makalede biz doğal duvar panelleri sektörünü ele alacağız.

Duvar Kaplama Panelleri

İzalasyon ile daha verimli ortamlar

Daha önceki makalelerimde belirttiğim gibi, bir duvar panelinin en önemli özelliklerinden biri izolasyondur. Dışarıdan gelen sesi emdiği gibi, akustik özelliği sayesinde içerindeki sesin yankı yapmasını sağlayabilir. Bu nedenden dolayı konservatuvar ve müziğin profesyonel anlamda kullanıldığı alanlarda bu tür panellere sık rastlayabilirsiniz. İç mekanda kullanılan ev duvar panellerini ele almak gerekirse, orta seviye bir duvar panelleri 23 desibel ses emebilme özelliğine sahiptirler. Üstelik evinize kurduğunuz türüne bağlı olarak eko yapmaz. Böylece evinizde çıkardığınız gürültü komşularınızı rahatsız etmez.

Isı yalıtımı duvardan geçer

Dekoratif duvar panelleri ısı yalıtımı konusunda mükemmel özelliklerle donatılmıştır. İç mekana kuracağınız duvar panelleri evinizin sıcaklığını içeride tutarak sıcaklığınızı hep oda sıcaklığında tutar. Kış aylarında soğuk bir iklimi olan bölgede yaşıyorsanız, hem yakıttan tasarruf etmiş hem de doğal yollarla evinizdeki sıcaklığı korumuş olursunuz.
Türkiye ‘de duvar panelleri hızla yaygınlaşmaktadır. Hızlanan üretim ile yeni duvar kaplama panelleri çeşitleri piyasa çıkmaktadır. Her bütçeye hitap eden bu paneller, gerek dekoratif gerekse konfor açısından evinize büyük faydalar sağlar.

Sizler de hem rahatınızı önemsiyor, hem de evinizin iç dizaynını ön planda tutuyorsanız, duvar paneli sizin için vazgeçilmez bir etmen haline gelecektir.
Duvar panelleri hakkında daha detaylı bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.
Mutlu ve huzurlu bir gün dilerim.

 

Önerdiğimiz Ürünler