Sağlamlık, Estetik ve Tasarruf Arayanların Yeni Adresi: Duvar Kaplama Panelleri

Blog kategorisindeki bu yazı 20 Eylül 2014 tarihinde tarafından yazılmış ve henüz yorum yapılmamış.

Duvar kaplama panellerinin, iç ve dış duvar, ahşap kaplama, taş ve tuğla duvar, özel tasarım duvar kaplama panelleri olmak üzere birçok türü vardır. Özellikle ısı ve ses yalıtımına ihtiyaç duyan, estetiğe önem veren yapı sahipleri, duvar kaplama yaparak yapılarını hem güzelleştirmekte hem de yalıtım yaparak ısı masraflarından büyük oranlarda tasarruf sağlamaktalar. İç veya dış duvar kaplama yaptırmak akıllıca bir iştir. Çünkü tasarruf sağlar ve sağlanan tasarrufla yapılan masraflar belli bir zaman sonra amorti edilir. Duvar kaplama başlı başına bir sanattır. Estetik güzelliği ön planda tutarak ince detaylara kadar hesaplanmış kaplama işçiliği son yıllarda, estetiğe, güzel görünüme, sağlamlığa, ısı ve ses yalıtımına önem veren akıllı bir çok ev, iş ve yapı sahipleri tarafından rağbet görüyor.

 

duvar kaplama panelleri

 

Duvar kaplama panelleri kaç kısma ayrılır ?

Duvar kaplama panelleri genel olarak, iç duvar kaplama panelleri ve dış duvar kaplama panelleri olarak iki kısımda incelenebilir.
Dış duvar, güneş, yağmur, rüzgar gibi iklim şartlarına direkt olarak maruz kalan kısımlardır. Duvarı korumak ve yıpranmasını önlemek için dış duvar kaplamaları iyi bir çözümdür. Dış duvar kaplamalarda kullanılan yapı malzemelerinin atmosferin her türlü iklim şartlarına, güneşin her türlü zararlı ışınlarına dayanıklı imal edilmiştir. Oluşabilecek farklı hava koşullarına aynı derecede direnç gösterebilecek son derece sağlam yapılardır. Özelikle alüminyum, kompozit, granit ve mermer ham maddeleri kullanılarak yapılan dış duvar kaplamaları kimyasal özellikleri gereği dış duvar yapısını korur ve ömrünü uzatır. Yeni trend evlere yepyeni bir görünüm kazandırmak isteyen, estetiğe önem veren insanlar, ev ve iş yerlerini iç ve dış duvar kaplama sanatıyla buluştururlar.

Isı ve ses yalıtımının sağlıklı olarak sağlanabilmesi için iç duvar kaplama teknolojisinden de faydalanılması gerekir. Özelikle fiyat konusunda bütçeyi zorlamayan ahşap duvar kaplama oldukça avantajlı fiyatlarla evlere yeni bir görünüm kazandırabilir.

Önerdiğimiz Ürünler