Tuğla Duvar Kaplama Panelinin Avantajları Nelerdir?

Blog kategorisindeki bu yazı 13 Ağustos 2014 tarihinde tarafından yazılmış ve henüz yorum yapılmamış.

Çok daha şık ve modern görünüme sahip salonlara kavuşmak isteyen kişilerin sıklıkla tercih ettikleri tuğla duvar kaplama paneli, ekonomik fiyatı ve işçilik kalitesi ile öne çıkmaktadır. Özellikle de projesini kısa sürede tamamlamak isteyen kişiler duvar kaplama panellerini tercih etmektedir. Çünkü duvar kaplama panelleri, hazır olarak üretilir ve montaj alanına hazır olarak sevk edilir. Diğer küçük parçalı tuğla parçaları için uzun bir montaj süreci gerekirken tuğla duvar kaplama panelleri ise yaklaşık 2 metrekarelik alanı kaplayacak şekilde üretilmektedir.

tugla-duvar-kaplama-panelinin-avantajlari-nelerdir

Yani montaj yapılacak olan alanın bu malzeme ile kaplanması diğer malzemelere oranla hem çok daha kısa sürer hem de işçilik çok daha temiz bir şekilde gerçekleştirilir. Bu nedenle özellikle de iç mekân uygulamalarında tuğla duvar kaplama paneli her geçen gün daha fazla kişi tarafından tercih edilmektedir. Normal tuğlaların çok daha kalın olmasına rağmen hazır olarak teknolojik cihazlar ile üretilen tuğla duvar kaplama panelleri yaklaşık olarak 2 cm. kalınlığa sahip olduğu için uygulama alanlarını daraltmaz ve dar salonlarda da başarılı bir şekilde uygulanabilir. Son yıllarda salon dekorasyonu konusunda TV ünitesi arkasında sıklıkla kullanılan tuğla duvar kaplama paneli aynı zamanda ses ve ısı yalıtımı konusunda da çok etkilidir.

Pek çok kişi dekorasyonda tuğla görünümüne kavuşmak isterken gerçek tuğlanın montajının hem zor hem de uygulamanın pahalı olması nedeni ile bu isteklerinden vazgeçerek tuğla duvar kâğıdı yapmaktadır.Oysa tuğla duvar kâğıtları asla istenen görüntünün elde edilmesini sağlayamaz. Buna ek olarak hem bu malzemenin ömrü kısadır hem de asla gerçek tuğlanın sağladığı izolasyon özelliklerini vermez. Ancak tuğla duvar kaplama paneli hem fiyat olarak ekonomiktir hem de gerçek tuğla uygulamalarından elde edeceğiniz her sonucu fazlası ile size sunmaktadır. Bunlar arasında en önemlisi ısı ve ses yalıtımını sağlamasıdır. Yine tuğla duvar kaplama fiyat açısından seri üretim sonucu elde edilmesine bağlı olarak ölümsüz bir malzeme olması göz önünde bulundurulduğunda çok daha ekonomiktir. Tuğla görünümlü duvar kaplaması montajın panellerin birbiri üzerine oturtulma sistemi ile yapılması sayesinde görünüm kesinlikle birebir aynıdır. 

Önerdiğimiz Ürünler